CRAFTER

Webová stránka značky: CRAFTER
 

Firmu Crafter založil HyunKwon Park v roce 1972 v suterénu svého domu, kde začal vyrábět klasické kytary pro domácí korejský trh. Brzy na to si kytary Crafter vybudovaly velice dobrou pověst, a to především díky velice vysoké kvalitě zvuku. Aby HyunKwon Park uspokojil neustále narůstající poptávku, musel firmu přestěhovat do větších prostor, kde kytary vyráběl pod jménem Sungeum – „plný zvuk“. Toto jméno je velice známé na korejském trhu dodnes.

HyunKwonovou ambicí však vždy bylo dodávat nástroje pro kytaristy na celém světě a tak začal vyrábět akustické a elektro-akustické kytary, které získaly mezinárodní ohlas.

Když se prezidentem společnosti v roce 1986 stal HyunKwon Parkuv syn InJae Park, velice dobře věděl, že Sungeum je příliš složité slovo pro export do zahraničí a rozhodl se vytvořit novou značku, která by byla snadno zapamatovatelná, a tak jako pocta mistrům řemeslníkům, kteří tyto nástroje vyráběli, vznikl Crafter.

Nyní je značka Crafter registrována ve více než 40 zemích po celém světě a designéři firmy vyvinuli a navrhli mnoho nových modelů patentově chráněných v Evropě a USA. Tradice a důraz na špičkovou kvalitu a skvostný zvuk u těchto nástrojů zustává dodnes a právě proto jsou tyto nástroje stále vyhledávané i těmi nejlepšími kytaristy po celém světě.

Žádné produkty od výrobce CRAFTER nebyly nalezeny....