DOWINA

Webová stránka značky: DOWINA
 

Historie firmy Dowina se začala psát v roce 1979 ve vesnici Děvín, kde vznikla pod tímto jménem houslařská dílna. Brzy na to se zde začaly vyrábět unikátní kytary inspirované know-how místních mistrů houslařů, jejich zručností a intuicí. V roce 2010 se firma přestěhovala do větších prostor v Děvínské Nové Vsi, kde vznikl současne sklad, produkční a administrativní centrum a custom shop.

83bf5de4068576b7[1]

 

Výrobní proces nástrojů značky Dowina začíná u výběru materiálů. Pro zvuk kytar má klíčový význam akustická kvalita přední desky a žebrování, kde je zapotřebí vysoká pevnost při zachování nízké váhy. Standardně se u kytar Dowina na přední desku používá výběrový smrk sitka nebo cedr z Aljašky, popřípade ze západního pobřeží USA. Dále se také na výrobu předních desek používá výběrový smrk z Dolomitských Alp - údolí Val di Fiemme (Itálie). Tento typ dřeva má o 35% lepší zvukové vlastnosti než běžný nástrojový smrk, jako např. Smrk Engelmannův, takže není s podivem, že toto dřevo využívali mistři houslaři jako Stradivari, Amati nebo Guarneri.

Specialitou firmy Dowina je tzv. "Vintage" řada nástrojů. Tyto kytary jsou špičkové celomasivní nástroje, které nesou jména podle místních odrůd vína. Tyto nástroje vyráběné podle filosofie mistrů houslařů uspokojí i ty nejnáročnejší kytaristy a nejednoho překvapí svým krásným, plným zvukem.

 

25
2612526

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem